by admin

Zasady Regulamin Wanoga Gravel 2023

FAQ Pytania i odpowiedzi FAQ Pytania i odpowiedzi

Zapisy

W zawodach może wziąć udział każda osoba, która najpóźniej w dniu rozpoczęcia zawodów ukończyła 18 rok życia, jest zdrowa i sprawna fizycznie oraz jest w stanie bezpiecznie i bez uszczerbku dla zdrowia pokonać trasę ultramaratonu.

Zalecamy dobre przygotowanie kondycyjne i doświadczenie w jeździe na dłuższych dystansach. 

Pamiętaj, że startujesz na własną odpowiedzialność. Jeśli masz wątpliwości co do stanu swojego zdrowia, skonsultuj możliwość startu z lekarzem.

Zapisy na Wanoga 2022 ruszają 27.09.2021 o godz. 21:00.
Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Rozważ zapisanie się do newslettera, aby być na bieżąco.

Opłata podzielona jest na dwie transze:

  • opłata rejestracyjna w wysokości 100 zł, wymagana przy rejestracji. Ta płatność zagwarantuje Ci wpisanie na listę rejestracyjną do czasu wymagalności opłaty startowej. Opłata rejestracyjna jest bezzwrotna,
  • opłata startowa.

Od 1 lutego 2022 opłaty wynoszą:


  • rejestracyjna: 100 zł,

  • startowa 300 zł.

Dane do przelewu dla opłat – rejestracyjnej i startowej:
Wanoga Sp. z o.o.
nr konta w Banku Millennium: 97 1160 2202 0000 0005 1563 7187
tytułem: Opłata rejestracyjna lub/i startowa Wanoga 2022 – imię i nazwisko zawodnika/zawodniczki

Trasy

Głównym wyzwaniem na długiej trasie będą jej długość (ok. 600 km), ukształtowanie terenu (etapy o odczuwalnych przewyższeniach) oraz zmienne warunki jazdy (głównie zależne od pogody).

To spory dystans i powinieneś mieć doświadczenie w pokonywaniu podobnych odległości w kilkudniowej jeździe bikepackingowej.

Weź pod uwagę przewyższenia – blisko 5 km w pionie. Jeśli nigdy nie jeździłeś terenowo pokonując podobne przewyższenia, koniecznie przetrenuj sezon zimowy i przygotuj się do wyzwania.

Na trasie przejazdu mogą występować strome zjazdy i podjazdy lub inne elementy wymagające dobrych umiejętności jazdy na rowerze gravelowym lub MTB. 

Na trasie znajdą się też pojedyncze miejsca, w których będziesz musiał(a) zejść z roweru i przeprowadzić go (np. przez jezdnię lub kładkę nad strumieniem).

Dla osób niepewnych swojej kondycji na długim dystansie udostępniamy krótszą i szybszą trasę (ok. 350 km, mniej przewyższeń).

Przy rejestracji nie dokonujesz wyboru trasy. Zrobisz to na wiosnę, wypełniając ankietę.

O szczegółach będziemy informować za pośrednictwem newslettera i mediów społecznościowych.

Długa trasa ma limit 90 godzin. Krótka 60 godzin. To pozwala na jej pokonanie z prędkością brutto niespełna 6 km/h, by zmieścić się w czasie i zostać klasyfikowanym.

Z trasami Wanoga 2022 można spokojnie zmierzyć się na gravelu i osobiście nie wyobrażam sobie innego wyboru.

Z drugiej strony szanujemy opinie innych zawodników, preferujących rowery typu hard-tail lub nawet full.

Dalecy jesteśmy od sugerowania i namawiania do użycia konkretnego sprzętu. Na stronie dostępne są ślady obu tras. Pobierz, przejedź kawałek i sam(a) zdecyduj. Ważne, żebyś się dobrze bawił(a)!

Zasady na trasie

Przyjaciele, rodzina i znajomi, którzy kibicują i wspierają psychicznie, to super sprawa, ale ich pomoc np. przy zmianie przebitej dętki, stanowi złamanie zasad regulaminu zawodów.

Jedyną pomocą jaką możesz otrzymać w trakcie trwania zawodów jest ta ze strony organizatora lub innego zawodnika oraz skorzystanie z serwisu lub np. hotelu dostępnego dla wszystkich użytkowników na tych samych zasadach.

Zauważ, że te zasady nie są zbyt restrykcyjne i nie należą do grupy „self-supported”. Nazwałbym to raczej regułą „samodzielności i uczciwości w stosunku do innych uczestników”.

Organizator nie zapewnia zakwaterowania, dlatego rezerwowanie noclegów jest po Twojej stronie.

W celu rezerwacji miejsc noclegowych w Ośrodku Wypoczynkowym Szarlota należy kontaktować się bezpośrednio p. Anną Lange: (anna.lange@szarlota.pl, telefon: 609 521 336, w godz. 8-18).

Zgodnie z zapisami regulaminu, rezerwacja noclegów na trasie powinna odbywać się dopiero po starcie. Czy jesteśmy w stanie to zweryfikować? Nie. Czy jesteś uczciwą osobą? Z pewnością tak!

Pamiętaj, żeby stosować się do zasad fair-play.

Nie. Jedynym wyjątkiem jest oficjalnie ogłoszony przez organizatora objazd.

Aby uniknąć mierzenia śladu co do metra, w regulaminie przyjęliśmy zapis, że 1% trasy opuszczonej trasy oznacza dyskwalifikację. Krótsze odstępstwa od śladu będą skutkowały karą czasową.

A tak w ogóle, po co skracać tak piękną trasę? 🤷‍♂️

Wanoga 2022 to impreza, która ma na celu m.in. integrację naszego środowiska. Wychodzimy więc z założenia, że wymaganie spartańskiego, samodzielnego pokonywania kilkuset kilometrów byłoby niezgodne z tym duchem.

Dlatego nie tylko nie zabraniamy pomocy i wsparcia wśród zawodników biorących udział w wyścigu, ale wręcz zachęcamy do tego.

Czym innym jest korzystanie z zasobów niedostępnych dla wszystkich na tych samych warunkach. Przykładem jest nocleg w swoim domu, czy u znajomych. Nie wchodząc w dyskusję, uważamy, że to jest bardzo słabe. Jeżeli namierzymy takiego zawodnika, nie zostanie on sklasyfikowany.

Absolutnie wykluczamy również jakąkolwiek pomoc osób trzecich, niebiorących udziału w imprezie.

Nie widzisz swojego pytania?

Napisz do nas. Odpowiemy na Twoje pytanie i być może umieścimy je w dziale FAQ na stronie.

Dołącz do przygody